دانشگاه‌های ایرانی که دارای بیشترین مقالات یک درصد برتر هستند

دوشنبه 29 خرداد 1396 04:58 ق.ظ   نویسنده : نویسنده      
مفیدستان:


دانشگاه‌های ایرانی که دارای بیشترین مقالات یک درصد برتر هستند


دانش > دانش – همشهری آنلاین:
دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور با بیشترین مقالات یک درصد برتر معرفی شدند.

به گزارش فارس، محمدجواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: هر چند به طور متوسط مقالاتی که در مجلات نمایه شده در پایگاه استنادی وب آو ساینس (آی.اس.آی) منتشر می‌شود از اثرگذاری بیشتری نسبت به سایر مقالات علمی دنیا استناد بالاتری دریافت می‌کند، اما تمامی مقالاتی که در مجلات آی.اس.آی منتشر می‌شود به یک نسبت استناد دریافت نمی‌کند.

دهقانی اظهار داشت: مقالات یک درصد برتر شامل تنها یک درصد از مقالاتی است که در مجلات آی.اس.آی منتشر می شود. هر چند آنها یک درصد از مقالات دنیا را تشکیل می‌دهد، اما ۱۸ درصد از استنادهای آن را دریافت می‌کند. تعداد استنادهای دریافتی مقالات جایگاه آنها را در شبکه علم در سطح بین‌المللی مشخص می‌کند.

وی افزود: تعداد استنادهای دریافتی مقالات یک دانشگاه تاثیر بسزایی در رتبه یک دانشگاه دارد. در حال حاضر یکی از شاخص‌های مهم در نظام‌های رتبه‌بندی ملی و بین‌المللی شاخص استناد است. استنادها به معنی میزان استفاده از آثار علمی هستند. هر چقدر استنادهای یک مقاله بیشتر باشد این بدان مفهوم است که آن مقاله بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.

سرپرست ISC ادامه داد: در اولین بند از سند سیاست‌های کلان علم و فناوری ابلاغی توسط مقام معظم رهبری به مرجعیت علم و فناوری در سطح بین‌الملل به عنوان هدف اشاره شده است. مرجعیت علمی به مفهوم استفاده از علم تولید شده است. مقالات یکی از مهمترین اشکال تولید علم در سطح بین‌المللی محسوب می‌شود. مقالات از این خاصیت برخوردارند که به طور منظم منتشر شده، بنابراین در یک شریان روزآمد امکان دسترسی به آخرین یافته‌های علمی در حوزه‌های مختلف را فراهم می‌آورند. انتشار آخرین یافته‌های علمی محققان در مجلات علمی دنیا نظامی را ایجاد نموده است که در آن علاوه بر داوری یافته‌های علمی، اطلاع از آخرین تحولات رشته‌های علمی امکان‌پذیر شده است.

وی افزود: پایگاه استنادی آی.اس.آی هر دو ماه یکبار بر حسب میزان استنادهایی که مقالات در سطح بین‌المللی دریافت کرده‌اند به معرفی مقالات یک درصد برتر می‌پردازد. باید در نظر داشت که در این بررسی تفاوت بین رشته‌ها لحاظ می‌شود. به دلیل اینکه اندازه رشته‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است و با در نظر گرفتن فرهنگ استناد در رشته‌های مختلف باید قبل از تعیین مقالات برتر تعداد استنادها را بر حسب تفاوت رشته‌ها نرمال‌سازی کنیم.

دهقانی گفت: پایگاه استنادی آی.اس.آی در یک تقسیم‌بندی، علوم را به ۲۲ رشته موضوعی کلی تقسیم می‌کند. سپس مقالات هر رشته در ۱۰ سال اخیر را بر حسب سال‌های مختلف تفکیک می‌کند. در هر رشته و سال مقالات بر حسب تعداد استنادهای دریافتی رتبه‌بندی می‌شود. در گام بعدی یک درصد از مقالات بر حسب تعداد استنادهای دریافتی مرتب‌سازی شده و انتخاب می‌شود.

وی اضافه کرد: در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دانشگاه‌های تهران، مشهد و شهید بهشتی به ترتیب بیشترین میزان مقالات برتر را تولید کرده‌اند.

سرپرست ISC ادامه داد: بررسی پژوهشگاه­‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور نشان می‌دهد که پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، انیستیتو پاستور ایران و پژوهشگاه صنعت نفت بیشترین تعداد مقالات یک درصد برتر را تولید کرده‌اند.

دهقانی گفت: در بین دانشگاه‌های جامع سه دانشگاه تهران، تربیت مدرس و مشهد دارای بیشترین مقالات یک درصد برتر کشور بوده‌اند. در بین دانشگاه‌های صنعتی کشور، دانشگاه صنعتی اصفهان، شریف و نوشیروانی بابل بیش سایر دانشگاه‌های صنعتی کشور مقاله برتر تولید کرده‌اند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب دانشگاه‌های ایرانی که دارای بیشترین مقالات یک درصد برتر هستند در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :دانشگاه‌های ایرانی که دارای بیشترین مقالات یک درصد برتر هستند
http://mofidestan.ir/%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%db%8c%d8%b4%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

آموزش دانلود استوری های واتساپ

دوشنبه 15 خرداد 1396 12:05 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      
مفیدستان:

آموزش دانلود استوری های واتساپ


خبرگزاری آریا – مدت زمان زیادی از اضافه شدن قابلیت استوری اپلیکیشن پیام رسان واتس آپ نگذشته است. اگر واتساپ خود را بروزرسانی کرده باشید، شما نیز می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. اما چطور می‌توان این استوری‌ها را دانلود کرد؟ در ادامه با کلیک همراه باشید؟

کلیک– علاوه بر ایجاد استوری‌های ۲۴ ساعته، می‌توانید آنها را در گالری خود ذخیره کنید. اما روش مرسومی از طرف خود اپ واتس اپ برای این منظور وجود ندارد. روشی را که در ادامه شرح می‌دهیم برای سیستم عامل های اندروید کاربرد دارد.
برای اینکه بتوانید استتوس‌های واتس‌اپ را دانلود نمایید، باید از اپلیکیشن Saver for whatsapp کمک بگیرید. به کمک این اپلیکیشن، قادر خواهید بود که کنترل خوبی بر روی استوری‌هایی داشته باشید که مخاطبین شما ایجاد می‌کنند. برای دانلود این نرم افزار می‌توانید از طریق این لینک اقدام کنید.

زمانی که این اپلیکیشن را دانلود و نصب کردید، کافیست آن را اجرا کنید، لازم به ذکر است که حتما باید اپ واتساپ بر روی گوشی شما قبل از دانلود و نصب اپلیکیشن Saver for whatsapp، نصب باشد و اکانت خود را ساخته باشید. پس از اجرای این اپلیکیشن قادر خواهید بود به سادگی تمام استوری‌های کاربران تا ۲۴ ساعت قبل را مشاهده کرده و در گالری گوشی‌تان دانلود نمایید.

نخستین باری که از این نرم افزار استفاده کنید، ممکن است که نتوانید تمام استوری‌ها را ببینید بنابراین کمی صبر کنید تا تمام تصاویر و استوری‌ها بطور کامل لود شوند. ممکن است برای مشاهده‌ی تمام تصاویر نیاز باشد چند بار این نرم افزار را باز و بسته کنید. آنچه در تصویر بالا می‌بینید نمونه ای از فضای نمایش استوری‌ها است. در انتهای صفحه دو گزینه‌ی دانلودها و استوری‌های اخیر وجود دارد.
اکنون هر استوری که تمایل به دانلود آن دارید را انتخاب کنید تا در ابعاد بزرگ نمایش داده شود، حال گزینه دانلود را در انتهای آن می‌توانید مشاهده کنید. این مورد را در تصویر زیر ملاحظه می‌فرمایید.

بر روی عبارت دانلود در کادر سبز کلیک کنید تا استوری مورد نظر دانلود گردد. اکنون قادر خواهید بود این استوری را در گالری و در بخش دانلود‌‌ها ببینید. البته می‌توانید از تب دانلود‌ها که در ابتدای صفحه این اپلیکیشن وجود دارد نیز برای مشاهده‌ی تصاویر دانلود شده، استفاده کنید.
اگر بخواهید چند استوری را همزمان دانلود کنید، بر روی یکی از آنها انگشت‌تان را نگه‌دارید تا بدون اینکه در ابعاد بزرگ نمایش داده شود، انتخاب گردد و سپس می‌توانید بقیه تصاویر مورد نظرتان را نیز انتخاب کنید و در انتها گزینه دانلود را بزنید. تصویر زیر را مشاهده کنید.

هنگامی که تصاویر را انتخاب کردید چند گزینه نیز برای شما ظاهر می‌شود از جمله گزینه preview که با استفاده از آن می‌توانید تصاویر انتخاب شده را ببینید، گزینه share به شما کمک می‌کند تا تصاویر انتخاب شده را در اپلیکیشن‌های مختلف به اشتراک بگذارید،گزینه دانلود نیز با رنگ سبز در انتهای صفحه قرار دارد. اما استوری های اخیر برای تان غیر فعال است، اگر تمایل دارید استوری‌های جدید‌تر را ببینید، می توانید به صفحه‌ی اول برگشته و از آن جا استوری‌ها را در صورتی که وجود داشته باشند مشاهده نمایید.
تصاویر دانلود شده در فولدر ویژه‌ی این اپلیکیشن ذخیره می‌گردد و با کمک فایل منیجرمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب آموزش دانلود استوری های واتساپ در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش دانلود استوری های واتساپ
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d9%8a-%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d9%88%d8%a7%d8%aa%d8%b3%d8%a7%d9%be/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

کاربردهای جالب یخ در خانه داری

جمعه 12 خرداد 1396 02:05 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      
مفیدستان:

بامداد – کاربردهای جالب یخ در خانه داری

چربی اضافه غذا را با یخ بگیرید

یخ تنها برای خنک کردن نوشیدنی تان کاربرد ندارد بلکه از آن می توانید در کاربردهای خانه داری هم استفاده کنید. در ادامه به چندین کاربرد جالب یخ اشاره خواهیم کرد …

چروک لباس را با یخ باز کنید

اگر لباس تان بیش از اندازه چروک است و برای شست و شوی دوباره آن وقت ندارید، پیش از اطوکشی یک تکه یخ درون پارچه ای نرم بگذارید و روی لباس تان بکشید.

جای میز و صندلی را از روی فرش برطرف کنید

اگر پایه های سنگین میز و مبلمان روی فرش جا انداخته است، نگران نباشید؛ با استفاده از یخ این مشکل حل خواهد شد. باید یک تکه یخ روی قسمت مورد نظر بگذارید تا آب شود. بعد از آن با کشیدن مسواک پرزهای فرش به جای خود بر می گردد.

گرفتگی سینک ظرفشویی با یخ رفع می شود

اگر به خاطر جمع شدن چربی در سینک، آب به خوبی رد نمی شود از قطعات یخ استفاده کنید. باید چند قطعه یخ در سینک بیاندازید تا چربی ها به آن بچسبد و گرفتگی راه آب باز شود.

سس سالاد را با یخ درست کنید

اگر می خواهید سس سالادتان روان و یک دست باشد، تمام محتویات سس را در ظرفی دردار بریزید و یک قطعه یخ به آن اضافه کنید. درب ظرف را ببندید و خوب تکان دهید تا سس یکدستی همانند سس های بیرون داشته باشید.

با یخ از بریدگی سس جلوگیری کنید

اگر هنگام درست کردن سس و اضافه کردن محتویات آن، سس حالات بریده بریده دارد. یک تکه یخ در ظرف سس بریزید و هم بزنید تا سس روان و یک دست شود.

آدامس را با یخ از روی لباس جدا کنید

وقتی آدامس روی لباس تان می چسبد، با خونسردی یک قطعه یخ روی آن بکشید و با استفاده از یک قاشق آدامس را از روی لباس تان بردارید.

برنج را با یخ گرم کنید

اگر برنج تان در هنگام گرم کردن در مایکروفر خشک می شود، یک تکه یخ روی آن بگذارید تا با آب شدن یخ رطوبت مورد نیاز برای گرم کردن برنج فراهم شود.

ذرات فرو رفته در دست کودک را با یخ بیرون بیاورید

برای این که ذرات فرو رفته در دست کودک را بدون درد و زودتر بیرون آورید، جای مورد نظر را با یخ ماساژ دهید و با سوزن استریل بیرون بیاورید. به این صورت بدون داد و فریاد کارتان را انجام می دهید.

یخ مزه دارو را از بین می برد

بچه ها تمایلی به خوردن دارو ندارند. قبل از خوردن دارو یک قطعه یخ به او بدهید تا حس چشایی او بی حس شده و بتوانید بدون دردسر دارو را به خورد کودک تان دهید.

با یخ از چسبندگی بتونه جلوگیری کنید

بتونه به خاطر چسبندگی زیاد به انگشتان شما می چسبد و وقتی بی تجربه باشید، نتیجه کار برایتان آزار دهنده است. روی خط بتونه یخ بکشید تا مشکل چسبندگی آن را حل کنید. یخ باعث یکنواخت شدن بتونه می شود و به دست هم نمی چسبد.

روغن اضافه غذا را با یخ بگیرید

اگر خورشت شما بیش از اندازه چرب است، درون ملاقه فلزی مقداری یخ بریزید و درون خورشت فرو کنید. با این کار چربی غذا دور ملاقه جمع می شود و با روشی سریع و آسان چربی خورشت را بیرون می کشید.

با یخ از تاول زدن جلوگیری کنید

روی قسمت های سوخته بدن تان یخ بگذارید تا جلوی تاول زدن را بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که گذاشتن یخ روی بافت هایی که دچار سوختگی شدید شده اند باعث آسیب بیشتر به بافت خواهد شد.

گل های آویزی را با یخ آبیاری کنید

اگر برای آبیاری گل های آویز باید صندلی داشته باشید، با استفاده از قطعات یخ این کار را برای خود راحت تر کنید. چند قطعه یخ در گلدان بیندازید تا با آب شدن یخ، آب مورد نیاز گل را بدون ریزش ناگهانی از ته گلدان فراهم کنید.

منبع : گلسمینلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

پودر قهوه خاصیت قهوه و کاربردهای جالب پودر قهوه …کاربردهای جالب خلال دندان در خانه داری آکاایران کاربردهای جالب خلال دندان در خانه خلاقیت در خانه داری، در خانه داری خلاق هم باشیدخلاقیت در خانه داریخانه داری خلاقانهابتکار و خلاقیت در خانه داریتزیین و خلاقیت در نکات مهمی در مورد آشپزی و خانه داریتازه ترین مطالب خانه داری شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای سفره آرایی، نکات خانه داری،مهارتهای زندگیتازه ترین مطالب خانه داری شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای کاربردهای جالب یخ در خانه داریبامداد کاربردهایجالبیخدرخانه کاربردهای جالب یخ در خانه داری ندارد بلکه از آن می توانید در کاربردهای خانه داری هم کاربردهای جالب یخ در خانه داری آکا چربی اضافه غذا را با یخ بگیرید اخبار آکانیوز ورزشی حوادث سیاسی و اجتماعی کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربردهای جالب یخ در خانه داری یخ کاربرد یخ برای خانم های خانه دار یخ کاربرد یخ برای خانم های خانه دار یخ کاربرد یخ برای خانم های خانه دار خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربرد یخ در خانه داری ، از کاربردیخدرخانهداریاز کاربرد یخ و کاربرد یخ در خانه داری و کاربرد یخ در را هم بشناسید ، کاربردهای جالب یخ که کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربردهایجالبیخ کاربردهای جالب یخ در خانه داری ندارد بلکه از آن می توانید در کاربردهای خانه داری هم کاربردهای جالب و بی نظیر سرکه در خانه داری و نظافت منزل … اسرار خانه داری کاربردهای جالب و بی همه کاره و در خانه‌داری به یک پاک و از یخ‌زدگی در فصل استفاده های مفید از قالب یخ استفاده از قالب یخ کاربردهای قالب یخنحوه دوربین مخفی جالب و در مورد آشپزی و خانه داری سفره آرایی، نکات خانه داری،مهارتهای زندگی کاربردهای جالب نمک در در خانه داری استثنایی آب کردن یخ و برفک نکات خانه داری نکات خانه داریخانه داریآموزش بهترین کاربردهای نمک در خانه این کار جالب پیرزن او کاربردهای جالب یخ سامانه اینترنتی زیباشهر … اسرار خانه داری کاربردهای خانه داری هم استفاده کنید در ادامه به چندین کاربرد جالب یخ خانه داری آیا یخ به جز خوردن کاربرد دیگری دارد؟ کاربردهاییخ بردن مزه دارو با یخ و کندن آدامس با یخ و کاربردهای جالب یخ در ترفندهای خانه داری و نكات مهم در خانه داری در

مطلب کاربردهای جالب یخ در خانه داری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :کاربردهای جالب یخ در خانه داری
http://mofidestan.ir/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%a7%d9%84%d8%a8-%db%8c%d8%ae-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (27)

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic