کاربردهای جالب یخ در خانه داری

جمعه 12 خرداد 1396 02:05 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      
مفیدستان:

بامداد – کاربردهای جالب یخ در خانه داری

چربی اضافه غذا را با یخ بگیرید

یخ تنها برای خنک کردن نوشیدنی تان کاربرد ندارد بلکه از آن می توانید در کاربردهای خانه داری هم استفاده کنید. در ادامه به چندین کاربرد جالب یخ اشاره خواهیم کرد …

چروک لباس را با یخ باز کنید

اگر لباس تان بیش از اندازه چروک است و برای شست و شوی دوباره آن وقت ندارید، پیش از اطوکشی یک تکه یخ درون پارچه ای نرم بگذارید و روی لباس تان بکشید.

جای میز و صندلی را از روی فرش برطرف کنید

اگر پایه های سنگین میز و مبلمان روی فرش جا انداخته است، نگران نباشید؛ با استفاده از یخ این مشکل حل خواهد شد. باید یک تکه یخ روی قسمت مورد نظر بگذارید تا آب شود. بعد از آن با کشیدن مسواک پرزهای فرش به جای خود بر می گردد.

گرفتگی سینک ظرفشویی با یخ رفع می شود

اگر به خاطر جمع شدن چربی در سینک، آب به خوبی رد نمی شود از قطعات یخ استفاده کنید. باید چند قطعه یخ در سینک بیاندازید تا چربی ها به آن بچسبد و گرفتگی راه آب باز شود.

سس سالاد را با یخ درست کنید

اگر می خواهید سس سالادتان روان و یک دست باشد، تمام محتویات سس را در ظرفی دردار بریزید و یک قطعه یخ به آن اضافه کنید. درب ظرف را ببندید و خوب تکان دهید تا سس یکدستی همانند سس های بیرون داشته باشید.

با یخ از بریدگی سس جلوگیری کنید

اگر هنگام درست کردن سس و اضافه کردن محتویات آن، سس حالات بریده بریده دارد. یک تکه یخ در ظرف سس بریزید و هم بزنید تا سس روان و یک دست شود.

آدامس را با یخ از روی لباس جدا کنید

وقتی آدامس روی لباس تان می چسبد، با خونسردی یک قطعه یخ روی آن بکشید و با استفاده از یک قاشق آدامس را از روی لباس تان بردارید.

برنج را با یخ گرم کنید

اگر برنج تان در هنگام گرم کردن در مایکروفر خشک می شود، یک تکه یخ روی آن بگذارید تا با آب شدن یخ رطوبت مورد نیاز برای گرم کردن برنج فراهم شود.

ذرات فرو رفته در دست کودک را با یخ بیرون بیاورید

برای این که ذرات فرو رفته در دست کودک را بدون درد و زودتر بیرون آورید، جای مورد نظر را با یخ ماساژ دهید و با سوزن استریل بیرون بیاورید. به این صورت بدون داد و فریاد کارتان را انجام می دهید.

یخ مزه دارو را از بین می برد

بچه ها تمایلی به خوردن دارو ندارند. قبل از خوردن دارو یک قطعه یخ به او بدهید تا حس چشایی او بی حس شده و بتوانید بدون دردسر دارو را به خورد کودک تان دهید.

با یخ از چسبندگی بتونه جلوگیری کنید

بتونه به خاطر چسبندگی زیاد به انگشتان شما می چسبد و وقتی بی تجربه باشید، نتیجه کار برایتان آزار دهنده است. روی خط بتونه یخ بکشید تا مشکل چسبندگی آن را حل کنید. یخ باعث یکنواخت شدن بتونه می شود و به دست هم نمی چسبد.

روغن اضافه غذا را با یخ بگیرید

اگر خورشت شما بیش از اندازه چرب است، درون ملاقه فلزی مقداری یخ بریزید و درون خورشت فرو کنید. با این کار چربی غذا دور ملاقه جمع می شود و با روشی سریع و آسان چربی خورشت را بیرون می کشید.

با یخ از تاول زدن جلوگیری کنید

روی قسمت های سوخته بدن تان یخ بگذارید تا جلوی تاول زدن را بگیرید. البته باید توجه داشته باشید که گذاشتن یخ روی بافت هایی که دچار سوختگی شدید شده اند باعث آسیب بیشتر به بافت خواهد شد.

گل های آویزی را با یخ آبیاری کنید

اگر برای آبیاری گل های آویز باید صندلی داشته باشید، با استفاده از قطعات یخ این کار را برای خود راحت تر کنید. چند قطعه یخ در گلدان بیندازید تا با آب شدن یخ، آب مورد نیاز گل را بدون ریزش ناگهانی از ته گلدان فراهم کنید.

منبع : گلسمینلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

پودر قهوه خاصیت قهوه و کاربردهای جالب پودر قهوه …کاربردهای جالب خلال دندان در خانه داری آکاایران کاربردهای جالب خلال دندان در خانه خلاقیت در خانه داری، در خانه داری خلاق هم باشیدخلاقیت در خانه داریخانه داری خلاقانهابتکار و خلاقیت در خانه داریتزیین و خلاقیت در نکات مهمی در مورد آشپزی و خانه داریتازه ترین مطالب خانه داری شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای سفره آرایی، نکات خانه داری،مهارتهای زندگیتازه ترین مطالب خانه داری شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای کاربردهای جالب یخ در خانه داریبامداد کاربردهایجالبیخدرخانه کاربردهای جالب یخ در خانه داری ندارد بلکه از آن می توانید در کاربردهای خانه داری هم کاربردهای جالب یخ در خانه داری آکا چربی اضافه غذا را با یخ بگیرید اخبار آکانیوز ورزشی حوادث سیاسی و اجتماعی کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربردهای جالب یخ در خانه داری یخ کاربرد یخ برای خانم های خانه دار یخ کاربرد یخ برای خانم های خانه دار یخ کاربرد یخ برای خانم های خانه دار خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری خانه داری نکته های خانه داری کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربرد یخ در خانه داری ، از کاربردیخدرخانهداریاز کاربرد یخ و کاربرد یخ در خانه داری و کاربرد یخ در را هم بشناسید ، کاربردهای جالب یخ که کاربردهای جالب یخ در خانه داری کاربردهایجالبیخ کاربردهای جالب یخ در خانه داری ندارد بلکه از آن می توانید در کاربردهای خانه داری هم کاربردهای جالب و بی نظیر سرکه در خانه داری و نظافت منزل … اسرار خانه داری کاربردهای جالب و بی همه کاره و در خانه‌داری به یک پاک و از یخ‌زدگی در فصل استفاده های مفید از قالب یخ استفاده از قالب یخ کاربردهای قالب یخنحوه دوربین مخفی جالب و در مورد آشپزی و خانه داری سفره آرایی، نکات خانه داری،مهارتهای زندگی کاربردهای جالب نمک در در خانه داری استثنایی آب کردن یخ و برفک نکات خانه داری نکات خانه داریخانه داریآموزش بهترین کاربردهای نمک در خانه این کار جالب پیرزن او کاربردهای جالب یخ سامانه اینترنتی زیباشهر … اسرار خانه داری کاربردهای خانه داری هم استفاده کنید در ادامه به چندین کاربرد جالب یخ خانه داری آیا یخ به جز خوردن کاربرد دیگری دارد؟ کاربردهاییخ بردن مزه دارو با یخ و کندن آدامس با یخ و کاربردهای جالب یخ در ترفندهای خانه داری و نكات مهم در خانه داری در

مطلب کاربردهای جالب یخ در خانه داری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :کاربردهای جالب یخ در خانه داری
http://mofidestan.ir/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%a7%d9%84%d8%a8-%db%8c%d8%ae-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 01:57 ق.ظ
ルイヴィトン バッグスーパーコピー ,エピバッグ モノグラム,スーパーコピー財最を販売しております布業界最高級品質
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 01:32 ب.ظ
ブランドコピー品通販専門店スーパーコピーブランド代引き激安販売!
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 01:31 ب.ظ
ブランド(AICOPY56 BRAND)スーパーコピーバッグ通販専門店、弊社はブランドバッグコピーを販売す
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 01:31 ب.ظ
スーパーコピー時計,ブランドコピー時計,スーパーコピーブランド,スーパーコピー,ブランドコピー
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (27)

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو